VTB Vienotā līga: “VEF Rīga” trešā uzvara pēc kārtas

VTB Vienotās līgas čempionātā “VEF Rīga” svētdien, 3. martā, Zeļenogurā pārspēja Polijas līgas līdervienību “Stelmet” – 92:78 (18:21, 51:38, 70:55). izcīnot trešo uzvaru pēc kārtas. Nākamā spēle svētdien, 10. martā, izbraukumā ar Jāņa Blūma pārstāvēto “Parma”.

Pēc līdzvērtīgi nospēlētām pirmajām 15 minūtēm rīdzinieki panāca vairāk nekā 10 punktu pārsvaru, ko otrajā puslaikā mājiniekiem neļāva būtiski samazināt.

Polijas komanda guva vairāk punktu no soda laukuma (28-38), toties rīdzinieki ļoti labi uzbruka no tālās distances (14/29 – 7/22).

“VEF Rīga” labā Stīvs Zeks guva 25 punktus un izcīnīja 11 bumbas, Glens Kouzijs 20+6 piespēles, Mareks Mejeris 16, Andris Misters 12.

“VEF Rīga” tabulā nostabilizējās 11. vietā un turpina cīņu par līdzdalību izslēgšanas turnīrā. 8. vieta patlaban atrodas divu uzvaru attālumā, tiesa, tuvākie konkurenti aizvadījuši mazāk spēļu.

Situācija VTB Vienotās līgas tabulā: CSKA 17-3, “Unics” 14-4, “Lokomotiv-Kubaņ” 13-5, “BC Himki” 13-5, “Astana” 12-6, “Zenit” 10-7, “Nizhny Novgorod” 9-8, “Kalev/Cramo” 8-10, “Avtodor” 8-10, “Jeņisej” 6-11, “VEF Rīga” 6-13, “Zielona Gora” 4-13, “Parma” 3-15, “Cmoki Minsk” 2-15.

Pēc divu apļu turnīra (katrai komandai pa 26 spēlēm) astoņas labākās piedalīsies izslēgšanas turnīrā. VTB Vienotajā līgā tiek izspēlēta viena ceļazīme uz Eirolīgas turnīru (uz to nepretendē Maskavas CSKA, kam ir ilgtermiņa līgums ar Eirolīgu).

“VEF Rīga” VTB Vienotajā līgā spēlē kopš pirmā čempionāta 2010. gadā. Līdz šim trīs reizes izdevies iekļūt ceturtdaļfinālā. Labākā bilance pamatturnīrā sasniegta 2013. gadā (11-7), visaugstākā pozīcija – 2017. gadā (7. vieta).