VTB Vienotā līga: “VEF Rīga” zaudējums Ņižņijnovgorodā

VTB Vienotās līgas čempionātā “VEF Rīga” trešdien, 20. martā, izbraukumā zaudēja “BC Nizhny Novgorod” – 83:93 (15:24, 28:53, 59:73). Svētdien, 24. martā, plkst.17 “Arēnā Rīga” viesosies vicelīderi Kazaņas “Unics”.

“VEF Rīga” komanda iepriekš bija uzvarējusi piecās spēlēs pēc kārtas, un vēl viens panākums rīdziniekus būtiski tuvināt izslēgšanas turnīram. Diemžēl gandrīz pilnas trīs ceturtdaļas izskatījās, ka svētdien mačā ar “Avtodor” demonstrētā precizitāte uzbrukumā un agresivitāte aizsardzībā šoreiz palikusi Rīgā (pirmajā puslaikā 2p. 9/19 – 18/21, 3p. 0/8 – 2/6). Laukumā dominēja Ņižņijnovgorodas basketbolisti, kaut cik adekvāti viņiem spēja atbildēt tikai “VEF Rīga” kapteinis Mareks Mejeris un 28. minūtē situācija šķita bezcerīga (48:73).

Atlikušajās 12 minūtēs rīdziniekiem izdevās izmantot mājinieku paviršības, atjaunojot intrigu – 69:74 (33. minūtē) un 83:87 (44 sekundes pirms beigām). Tomēr mājiniekiem allaž atradās rezultatīva atbilde.

Visā spēlē 2p. 20/38 – 29/37, 3p. 6/20 – 4/18. Mareks Mejeris guva 17 punktus un izcīnīja 5 bumbas, Džabrils Durems 14, Glens Kouzijs 12, Andrejs Gražulis 12. Mājiniekiem Kendriks Perijs guva 31 punktu un izdarīja 8 rezultatīvas piespēles, Vladimirs Dragičevičs 21+8 atl.

Pamatturnīra pēdējās četras spēles “VEF Rīga” aizvadīs savā laukumā, sacenšoties ar Kazaņas “Uniks” (24. martā), Krasnojarskas “Jeņisej” (11. aprīlī), “Cmoki Minsk” (14. aprīlī) un Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ” (28. aprīlī)

Situācija VTB Vienotās līgas tabulā: CSKA 18-3, “Unics” 15-4, “BC Himki” 14-5, “Lokomotiv-Kubaņ” 13-6, “Astana” 13-7, “Zenit” 12-7, “Nizhny Novgorod” 11-8, “Kalev/Cramo” 9-11, “Avtodor” 8-12, “VEF Rīga” 8-14, “Jeņisej” 6-13, “Zielona Gora” 4-15, “Parma” 4-16, “Cmoki Minsk” 2-16.

Pēc divu apļu turnīra (katrai komandai pa 26 spēlēm) astoņas labākās piedalīsies izslēgšanas turnīrā. VTB Vienotajā līgā tiek izspēlēta viena ceļazīme uz Eirolīgas turnīru (uz to nepretendē Maskavas CSKA, kam ir ilgtermiņa līgums ar Eirolīgu).

“VEF Rīga” VTB Vienotajā līgā spēlē kopš pirmā čempionāta 2010. gadā. Līdz šim trīs reizes izdevies iekļūt ceturtdaļfinālā. Labākā bilance pamatturnīrā sasniegta 2013. gadā (11-7), visaugstākā pozīcija – 2017. gadā (7. vieta).