Liepājas čempionāts: “LPPP/Nīca” pagarinājumā nodrošina uzvaru regulārajā čempionātā

Aizvadītajā nedēļā, no 7. līdz 11. februārim, Liepājas Olimpiskajā centrā tika nospēlētas sešas 13. kārtas spēles Liepājas pilsētas basketbola čempionātā vīriešiem. Spraigākā un intriģējošākā cīņa bija starp abām 1.divīzijas līdervienībām, kur „LPPP/Nīca” panākums pagarinājumā pret „Oskara Transportu” ar rezultātu 108:100 nodrošināja uzvaru arī regulārajā čempionātā.

Šīs kārtas spēles iesākās trešdienas vakarā, kad tika aizvadīta viena 1.divīzijas spēle starp “LSSS” un “Lesjofors” komandām. Šī spēle no turnīra tabulas viedokļa bija ārkārtīgi svarīga, jo abu komandu likmes bija gana augstas – vieniem cīņa par palikšanu spēcīgākajā divīzijā, bet otriem cīņa par vietu izslēgšanas spēlēs. Spēle kopumā aizritēja līdzīgi tikai pirmās 10 minūtes, jo sākot ar otro ceturtdaļu jaunie sporta spēļu skolas audzēkņi droši kontrolēja notikumus laukumā un galarezultātā izcīnīja pārliecinošu panākumu ar rezultātu 89:69. Pateicoties šim panākumam „LSSS” komanda ir ļoti tuvu tam, lai arī nākošajā sezonā spēlētu 1. divīzijā. Savukārt „Lesjofors” komandai šis zaudējums ļoti iespējams būs maksājis vietu ne tikai izslēgšanas spēlēs, bet komandai draud izkrišana arī no spēcīgāko saimes.

Piektdienas vakarā norisinājās nākošā 2.divīzijas cīņa starp „Promenade Hotel” un „LSSS 2” komandām. Lai arī praktiski visas 40 minūtes “Promenade Hotel” atradās itin drošā vadībā, tomēr jaunie sporta spēļu skolas audzēkņi nekur tālu savus pretiniekus neatlaida. Pateicoties “Promenādes” komandas līdera Mārtiņa Kravčenko 47 (!) gūtajiem punktiem komanda izcīnīja panākumu ar rezultātu 90:75, tādējādi “LSSS 2” komandai sagādājot desmito neveiksmi čempionātā.

Sestdien norisinājās nākošās divas 1.divīzijas cīņas. Pirmajā spēlē laukumā izgāja “Ģeodēzists” un “Simauto/LPPP” komandas, kur pie pārliecinoša panākuma tika mērnieki, svinot panākumu ar rezultātu 102:58. Neskatoties uz visai lielo rezultāta starpību, pirmā spēles daļa tika aizvadīta samērā līdzīgi un mača liktenis tika izšķirts tikai trešajā ceturksnī. Dienas otrā spēle tika gaidīta ar lielu interesi, jo laukumā izgāja abas 1.divīzijas līdervienības “Oskara Transports” un “LPPP/Nīca”. Mača likme bija pavisam vienkārša – uzvarētāji nodrošinās sev uzvaru regulārajā čempionātā un zaudētājiem būs jāsamierinās ar 2.vietu un nomināli spēcīgākiem pretiniekiem pusfinālā. Spēle vilties nelika un rezultāts auga ļoti strauji un līdzīgi. Vadībā bija te viena, te otra komanda un beigu beigās ar 40 minūtēm bija par īsu, lai noskaidrotu šī derbija uzvarētājus. Seoka pagarinājums, kurā prasmīgāki un meistarīgāki izrādījās “LPPP/Nīca” basketbolisti, tādējādi svinot panākumu ar rezultātu 108:100! Uzvarētājiem līdera cienīgu sniegumu nodemonstrēja Matīss Caune, kurš uzvaru kaldināja ar 32 gūtajiem punktiem. Savukārt “Oskara Transports” komandu no zaudējuma neglāba arī Anda Zariņa un Edgara Svikļa 22 gūtie punkti.

Svētdien norisinājās divas 2.divīzijas spēles. Pirmajā spēlē starp “Fēnikss” un “Gavizes” komandām uzvaru izcīnīja pašreizējie līderi “Fēnikss”, kas svinēja panākumu ar rezultātu 68:47. Zīmīgi, ka spēles liktenis tika izšķirts jau pirmajās 10 minūtēs, kuru laikā “Gaviezes” basketbolisti nespēja gūt ne punkta un nonāca iedzinējos ar 0:24! Dienas noslēdzošajā spēlē laukumā izgāja “Kraukļu” un “Kvartāls/Parabelum” komandas un arī šajā mačā uzvaras pamati tika ielikti jau pirmajās 10 minūtēs, kur uzvaru visā mačā ar rezultātu 69:54 svinēja “Kraukļi”, tādējādi turpinot cīņu par līdera godu 2.divīzijas regulārajā čempionātā.

Nākošās kārtas spēles tiks aizvadītas jau šajā nedēļas nogalē, 17. februārī, kad tiks aizvadītas pirmās četras 14. kārtas spēles abu divīziju ietvaros. Ļoti intriģējoša solās būt dienas otrā spēle starp „Kraukļi” un „Fēnikss” komandām, kur izšķirsies 2.divīzijas regulārā čempionāta uzvarētāju liktenis. Abām komandām ir vienāda bilance, līdz ar to, laukumā solās būt gana spraiga spēkošanās. Norises vieta paliek nemainīga – Liepājas Olimpiskais centrs un ieeja skatītājiem ir bezmaksas.